fa

031-91090243 - 09130843882

fa

031-91090243 - 09130843882

الکتروموتور براشلس

یک موتور DC بدون جاروبک BLDC به دلیل هزینه نگهداری پایین، تطبیق پذیری، گشتاور و سرعت کافی و قابلیت اطمینان بالا، به عنوان یک موتور، با کارایی بالا در نظر گرفته می شود. به طور معمول، یک موتور BLDC ساده از یک روتور مغناطیسی دائمی و سه سیم پیچ استاتور تشکیل شده است.

در هر مرحله کنترل، دو سیم پیچ از هر سه سیم پیچ برای تولید میدان مغناطیسی دوار استفاده می کند، در حالی که سیم پیچ شناور یک نیروی الکتروموتور برگشتیemf  را القا می کند و جریان تولید شده را به عنوان نویز به کنترل کننده برمی گرداند. در این کار، طرح حالت ترکیبی برای کنترل یک موتور BLDC به گونه ای پیشنهاد شده است که جریان اضافی از طریق مدار سوئیچینگ اضافی برای استفاده بیشتر انباشته شود. بنابراین، یک موتور BLDC می تواند بار را همزمان با تولید برق هدایت کند. مدار سوئیچینگ پیشنهادی بر روی PSpice طراحی و شبیه سازی شده است . نتایج نشان می دهد که تا 75 درصد ولتاژ ورودی را می توان با خازن ذخیره سازی شارژ کرد.

تولید انرژی مانند الکتریسیته در دنیایی که به سرعت در حال تغییر است، ضروری است جایی که ما بیشترین استفاده را از دستگاه های الکتریکی و بیشترین مصرف را از انرژی داریم . چندین دستگاه برای تبدیل انرژی طبیعی به انرژی الکتریکی اختراع شده است  و بدون شک یک ژنراتور نقش مهمی را برای تبدیل نیروی مکانیکی طبیعی به نیروی الکتریکی ایفا می کند و سپس انرژی را در باتری ها ذخیره می کند. برعکس

تبدیل انرژی الکتریکی به انرژی مکانیکی توسط یک موتور الکتریکی انجام می شود.

در این مطلب، ما یک روش کنترل جدید را پیشنهاد می‌کنیم که به یک دستگاه موتور اجازه می‌دهد به طور همزمان انرژی الکتریکی و انرژی مکانیکی تولید کند. یک جریان مستقیم بدون جاروبک (BLDC) در اینجا در نظر گرفته شده است.

موتور دارای آهنرباهای دائمی در حال چرخش و یک ارمیچر ثابت میباشد . از این رو، تغذیه جریان یک روتور متحرک دیگر یک مشکل نیست .

موتورهای BLDC مزایای متعددی نسبت به موتورهای DC و موتورهای القایی دارند ، از جمله این مزیت ها  گشتاور بالا به ازای وزن و راندمان، قابلیت اطمینان، کاهش صدا ، عمر طولانی تر (بدون فرسایش برس و کموتاتور)، و بدون جرقه یونیزه کننده از کموتاتور.